مشاهده لیست اخبار و مقالات

آیا وایبر جاسوسی است؟!

1393/12/20 | 7023 بازدید | منبع : ابرپیامک


بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر با استفاده از وایبر برای تماس و پیام رایگان با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند که بیشتر کاربران به دلیل رابط کاربری جذاب و صدای مطلوب آن در برقراری تماس صوتی مجذوبش شده اند و جالب است بدانید که کاربران روزانه حدود ۱۰ میلیون مکالمه با میانگین ۲ میلیارد دقیقه و بیش از ۶ میلیارد پیامک دارند.

متاسفانه وایبر مدیا شرکتی است که در اسرائیل استقرار دارد و مراکز توسعه ای آن در قبرس و بلاروس می باشد. بنیان گذار این شرکت، کارآفرین اسرائیلی_ آمریکایی جناب تلامن مارکو می باشد که دانش آموخته ی علوم کامپیوتر دانشگاه تل آویو و عضو سابق نیروهای دفاعی اسرائیل است. وی در زمینه تولید جاسوس افزارها، ویروس‌های دانلود کننده اطلاعات و برنامه‌ های هک به خصوص iMesh – Bandoo از سابقه طولانی برخوردار است. همچنین او چهار سال سابقه ی خدمت در ارتش اسرائیل دارد و به عنوان مدیر اجرایی بخش اطلاعات در هسته مرکزی ارتش فعالیت می کرد.

در حال حاضر مشخص نیست که این شرکت سرمایه خود را از کجا می آورد در صورتی که تبلیغات و هیچ منبع در آمدی ندارد و سوالی که ذهن بیشتر کار بران را به خود درگیر کرده این است که چرا بدون گرفتن هیچ پولی و به صورت رایگان در اختیار ۱۴۰ میلیون کاربر در نقاط مختلف جهان قرار دارد؟

“عرب تایمز” به نقل از مطبوعات مصر در مورد این سوال می گوید: «جمع آوری و استفاده از اطلاعات» سیاست شرکت وایبر است ولی کاربران بدون اطلاع از اطلاعات فرم عضویت آن را تایید و در وایبر ثبت نام می کنند. در این فرم نوشته شده است که این شرکت برای درک بهتر از عملکرد شبکه و جزئیات آن از نظر تعداد مکالمه های کاربران و مکان های تماس و زمان مکالمه ها و نوع شبکه استفاده شده لازم است وایبر فایل صوتی مفصلی از مکالمه هر تماسی از همه تلفن ها و شبکه ها بدست آورد.0 نظر در مورد : آیا وایبر جاسوسی است؟!


کاربران عزیز می توانند با رعایت موارد زیر نظر خود را در مورد خبر فوق ارسال نمایند :
۱ - به عقاید یکدیگر احترام گذاشته و از توهین به دیگران خودداری کنید.
۲ - ارسال نظرات به زبان فارسی مناسب تر و خوانا تر است.
۳ - تمامی نظرات قبل از نمایش در سایت توسط مدیر سایت تایید می شوند. .
نام :
نظر :