مشاهده لیست اخبار و مقالات

شاهین های صحرایی خاورمیانه را مورد حملات سایبری قرار دادند

1393/12/14 | 6971 بازدید | منبع : ابرپیامک


طبق گفته ی مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای، شاهین های صحرایی توانستند مناطق خاورمیانه را مورد حملات سایبری قرار دهند و اسباب جاسوسی این مناطق را با کمک ابزارها و تکنیکهای بومی خود فراهم کرده اند.

در سال ۲۰۱۱ اولین فعالیت این گروه ها آغاز گردید که بیشترین فعالیت آنها در اواخر ۲۰۱۴ و اوایل ۲۰۱۵ بوده است که قربانیان زیادی از ۵۰ کشور از جمله مصر، فلسطین، اردن و رژیم صهیونیستی داشت که چندین دسته ی این قربانیان شامل حوزه های سلامت، موسسات مالی و اقتصادی،سازمان های دولتی و نظامی،موسسات تحقیقاتی و نیروگاهی، مبارزه با پولشویی می باشند.

مرکز ماهر گفت: شاهین های صحرایی برای نوشتن این بدافزار از روش های مهندسی اجتماعی و تکنیک های متعدد برای ارسال فایل های ویروسی به قربانیان استفاده نمودند مثلا یک سایت جعلی حاوی اطلاعات سیاسی به کاربر نشان می دادند و از او می خواستن که یک قسمت از این ویدیو که حاوی بدافزار بود را دانلود کند.

طبق بررسی های انجام شده حدود یک میلیون فایل شامل ارتباطات دیپلماتیک سفارتخانه ها، مستندات و نقشه های نظامی و مستندات مالی است از قربانیان به سرقت رفت. علاوه بر آن عاملان شاهین صحرایی ۳۰ نفر هستند که در سه تیم فعالیت دارند و به زبان عربی صحبت می کنند و محل استقرارشان ترکیه، مصر و فلسطین است.

این هکر ها از بد افزار backdoor استفاده کرده اند که هم برای کامپیوتر هم برای سیستم های تلفن همراه ساخته شده است ومرکز ماهر از کاربران درخواست می کند که از ویروس کش های مشهور دنیا بهره ببرند زیرا تمامی ویروس ها را بلاک و نابود می کند و این ویروس ها شامل موارد زیر است:

Trojan.Win۳۲.DesertFalcons

Trojan-Spy.Win۳۲.Agent.cncc

Trojan-Spy.Win۳۲.Agent.ctcr

Trojan-Spy.Win۳۲.Agent.ctcx

Trojan-Spy.Win۳۲.Agent.ctcv

Trojan-Spy.Win۳۲.Agent.cree

Trojan.Win۳۲.Bazon.a

Trojan-Spy.Win۳۲.Agent.ctbz

Trojan-Spy.Win۳۲.Agent.comn0 نظر در مورد : شاهین های صحرایی خاورمیانه را مورد حملات سایبری قرار دادند


کاربران عزیز می توانند با رعایت موارد زیر نظر خود را در مورد خبر فوق ارسال نمایند :
۱ - به عقاید یکدیگر احترام گذاشته و از توهین به دیگران خودداری کنید.
۲ - ارسال نظرات به زبان فارسی مناسب تر و خوانا تر است.
۳ - تمامی نظرات قبل از نمایش در سایت توسط مدیر سایت تایید می شوند. .
نام :
نظر :